MILÝ DENÍČKU #5: azucarrrrrr!

Milý deníčku, výlet na Bahamy nám asi kvůli riziku bouřek nevyjde, ale zato jsme dnes celý den strávili v atmosféře Kuby. Nejdříve jsme navštívili Homestead jižně od centra Miami, kde je veliká komunita imigrantů z centrální Ameriky, Kuby a dalších zemí.

Povídali jsme si s ředitelem organizace We Count, která vzdělává imigranty a poskytuje jim zázemí, aby si dokázali najít dobře placenou práci a nenechávali se vykořisťovat za minimální mzdu. Kvůli tomu je nemá rád pan Trump. Tím myslím tu organizaci, ale migranty samozřejmě nemá rád taky, pokud nejsou dost bílí a sexy.

Potom jsme se přesunuli naší autobus-džíp-limuzínou do čtvrti Little Havana, kde jsme si zašli na kubánské jídlo do místní restaurace. Kubánské restaurace tu vaří hlavně kubánské sendviče. Ten jsme taky ochutnali, ale povím ti - nijak mě neuchvátil. Naštěstí jsem si objednal také pravé mojito s kusem cukrové třtiny, takže jsem si vrněl. Dlouho jsme ale neposeděli. Jednak nás čekala další část programu, ale hlavně tu všude hraje hlasitá salsa. Asi aby se člověk rychle najedl a dlouho nevysedával.

Odpolední program sestával z návštěvy Muzea kubánské diaspory. Nevím přesně, co je to ta "diaspora" ale zřejmě to bude přezdívka zpěvačky jménem Celia Cruz, protože celá expozice muzea byla jen a jen o ní. Viděli jsme její oblečení, paruky nebo získané zlaté a platinové desky. Taky tam všude na stěnách visela sluchátka, ale bohužel z nich hrála jen ta samá vyháněcí hudba, co zněla u oběda.

Večer jsme se tentokrát rozhodli strávit na hotelu, a protože máme veliký apartmán s kuchyní, pozvali jsme zbytek skupiny na hostinu. Nakoupili jsme v místním Fresh Marketu jídlo pro jedenáct lidí a uvařili plný stůl masa, salátů a příloh. A protože u vaření je důležité podlévání, tak jsme se podlévali vínem od Velkého taťky. Pár bloků odsud je totiž non-stop obchod s alkoholem, který provozuje Big Daddy.

Zítra nás čeká návštěva univerzity přímo tady v Miami a setkání s profesorkou, která je původem z Československa. Prý utekla ze země kvůli hrozbě vězení a kvůli represím ze strany komunistů. Asi budu raději dělat, že tam nejsem. Nevím, jak jí jinak vysvětlím Babiše a Zemana.

Ale teď už musím jít spát. Moje tělo si stále nezvyklo na nový čas a začíná mi padat hlava.

Tak zase zítra, deníčku! <3

Další čtení