MILÝ DENÍČKU #9: tys mi drcnul do piva!

Milý deníčku, Washington je super. Možná proto, že se tu cítím nejvíc jako doma. Je tu příjemné babí léto, nemám tu pocit, že na mě všecko okolo padá, ani se tu nepotím po dvou minutách venku z hotelu. Celé město je tak akorát živé a působí jako města v západní Evropě.


Včera jsme se byli projít tam, kde bydlí pan Trump a šli se podívat na jeho podobiznu, která stojí opodál a bůhvíproč jí říkají "Washington monument". Taky jsme viděli jeho hotel a procházeli kolem sídla Washington post, který - ironicky - sídlí na dohled od Bílého domu.


Dneska jsme už měli opět program od časného rána. Nejdříve jsme byli pozváni do Woodrow Wilson Digital Archive a po rychlém obědě jsme navštívili místní muzeum holokaustu. Bylo zajímavé vidět, jakým způsobem Američani seznamují s tímhle hrůzným obdobím své spoluobčany. Některé části byly velmi pěkně připravené, ale na skutečnou návštěvu Osvětimi to skutečně nedosahovalo.


Pojďme se ale vrátit k tomu, co jsem včera nedopověděl: věci, co se mi tu líbí a naopak. Tak třeba americké pivo. Už jsem ochutnal asi devět různých piv a musím říct, že jestli něco Američani fakt umí, tak jsou to IPAs. Jakýkoliv "ALE", co jsem pil, byl příjemně silný, plný a pitelný.

To ležáky jsou úplně jiná kapitola. Místní piva typu "pilsner" jsou snad špatný vtip. Vodová, bez chuti, ale ještě častěji s příšernou pachutí. V New Yorku jsem dokonce měl možnost ochutnal údajně importovaný německý ležák, ale i ten chutnal jako kdyby někdo naředil Tesco pivo vodou, a pak v něm vylouhoval chmel.


Ovšem největší kulturní šok jsou obchody. To bys nevěřil, jak těžké je narazit na obchod, který prodává skutečné jídlo, ovoce a zeleninu. Místní "convenience stores" prodávají leda konzervy, mražené pizzy a křupky. Najít kus sýra, zeleninu nebo čerstvé pečivo je občas nadlidský úkol. A koupit si víno na večer je další bojovka. Na to jsou tu speciální "Liquor stores".


Za malou chvíli vyrážíme do Player's clubu. V New Yorku jsme totiž nakonec nebyli v žádném střešním baru, tak to jdeme napravit alespoň tady.


Tak zase zítra, deníčku!

Další čtení