MILÝ DENÍČKU #8: love & hate

Milý deníčku, dneska nad ránem jsme dali Miami sbohem. Z hotelu jsme vyrazili už kolem šesté hodiny do Fort Lauderdale a v kulisách krvavého východu slunce nastoupili do letadla, které nás popovezlo pár set kilometrů severně - do Washingtonu -, kde strávíme zbytek pobytu.


Dnes jsme toho tedy moc neviděli. Stihli jsme si jen dát oběd a ubytovat se. Protože nás už ale do zítřka žádný organizovaný program nečeká, půjdeme se alespoň projít k Bílému domu a památníku Washingtona, které jsou asi tak tři bloky odsud.


Namísto vyprávění zážitků ti dnes jen povyprávím pár věcí, které se mi tu líbí, a ze kterých se mi naopak zvedá obočí. Co se mi libí moc, je, jak jsou tu řidiči ohleduplní. Několikrát se nám stalo, že jsme se někde zamotali, přecházeli na červenou nebo stáli bezradně u krajnice, a vždy nás každý ochotně pustil. A když troubil tak jen proto, aby nám dal najevo, že můžeme jít. A to tu přitom všichni řídí místo aut minimálně malé tanky.


Co mě štve je všudypřítomná klimatizace, která dělá ze všech vnitřních prostor chladničky na maso. Především na Floridě nechápu, jak můžou lidi přecházet mezi venkovní teplotou a vnitřkem, kde bývá běžně 18 stupňů, a nebýt konstantně nemocní.

A myslím, že je na čase představit Američanům třívrstvý toaletní papír, protože mě nebaví z role neustále odmotávat kilometry. To stejné platí pro papírové kapesníky. Jak do nich proboha smrkají? Je v tom nějaký trik, který mi unikl?


Musím taky ocenit, jakým způsobem tu fungují restaurace. V každé dostaneš na stůl automaticky karafu s vodou a ledem a nikdo se netváří divně, když si neobjednáš na pití nic jiného. Přitom jídla tu nejsou až tak drahá a například za čtyřku piva často zaplatíš stejně jako za hlavní chod. Personál v restauracích je pak násobně profesionálnější a milejší než valná většina obsluhy v Česku.


Právě mě můj spolubydlící přišel říct, že ostatní se jdou podívat do nějakého outletu poblíž, tak už budu končit a další postřehy ti napíšu zas zítra. Nezlobíš se?


Hezký večer, deníčku!

Další čtení