MILÝ DENÍČKU #7: někde padaj trakaře, někde ještěři

Milý deníčku, nebudu ti lhát, podcenil jsem přípravu. Nechtěl jsem si vytvářet žádná očekávání, a tak jsem si o cílových městech raději nic nezjišťoval. Kdybych to býval udělal, neměl bych teď nos jako sob Rudolf. Ano, spálil jsem se - jak jinak! Miami se o nás dnes ale pokoušelo vícekrát.


Na doporučení několika lidí a mohutného řidiče Uberu jsme dopoledne zajeli do čtvrti Wynwood. Tenhle kus města je totiž jakousi uměleckou Mekkou Miami. Prohlédli jsme si místní venkovní galerii obřích grafiti stěn a koupili krásné suvenýry ve zdejším obchůdku. Potom jsme vyrazili směrem k nejbližší stanici nadzemní dráhy.

"Lidi, až pojedete z Wynwoodu, vezměte si radši zase Uber, ta čtvrť není úplně dobrý místo, kde se pohybovat pěšky," přečetli jsme si zprávu od naší koordinátorky asi tak dvacet minut potom, co jsme čtvrť prošli pěšky. Ale aspoň teď víme, proč nám to psala. Všude byli bezdomovci a podivné existence a byli jsme rádi, když jsme konečně dorazili k nadzemce.


Místní nadzemka je fantastická. Jednak je zadarmo, ale hlavně projíždí celé centrum ve výšce několika podlaží nad zemí (ne asi, nadzemka, vole!) a občas dokonce jezdí skrz domy! Na konečné jsme se pak rozdělili na dvě skupiny. První chtěla je na pláž, druhá, včetně mě, do místního oceánária, kterému tu ovšem říkají "seaquarium".


Místní "seaquarium" je domovem slavného seriálového delfína Flippera. Bylo postavené už v první polovině 20. století, čemuž bohužel stále odpovídá i dnešní vzhled. Několik pavilonů bylo zavřených, to samé většina nuzných stánků, celý areál byl podivně prázdný, a pokud člověk nestihl některou show, nebylo vcelku na co koukat.


Navíc se mě tu pokusil zabít ohromný ještěr. Když jsem spěchal ke stadionu s lachtany, ozvala se za mnou ohromná rána. Otočím se, a tam si na zemi v klidu lebedí cosi jako varan. Prostě z ničeho nic spadl z větve stromu nade mnou. Skupina na pláži si ale taky užila svoje. Naši maďarskou kamarádku požahala obří medúza a ještě hodinu potom trpěla v bolestech. Ještěže už zítra mizíme! Miami nás tu očividně nechce ani o minutu déle.


Je za deset minut šest místního času a nás čeká poslední večer v Miami. Chceme se jít podívat do parku kousek od hotelu na tradiční místní pouť - Pumpkin patch festival. Mají se dlabat dýně, zdobit strašáci a pít dýňové drinky. Víc americkou zábavu si ani nemůžeme přát. Leda bychom šli třeba mlátit černochy.


Tak zas zítra, deníčku!

Další čtení